MİKRO SİNÜSEKTOMİ NEDİR? MİKRO SİNÜSEKTOMİ NEDİR?
Cilt altındaki kılın, tozun, tüyün, cilt kalıntısı gibi maddelerin kapsül oluşturarak cilt üstüne çıkmaması sonucu kıl dönmesi olayı gerçekleşir. İlaçlarla, kremlerle veya da bitkisel bir... MİKRO SİNÜSEKTOMİ NEDİR?

Cilt altındaki kılın, tozun, tüyün, cilt kalıntısı gibi maddelerin kapsül oluşturarak cilt üstüne çıkmaması sonucu kıl dönmesi olayı gerçekleşir. İlaçlarla, kremlerle veya da bitkisel bir yolla tedavi uygulanamaz. Tedavisi ameliyat olup günümüzde en avantajlı ameliyat yöntemi mikro sinüsektomi olmaktadır. Diğer operasyon yöntemlerine göre fazla kesik ve dikişler uygulanmamakla beraber 1 – 2 cm kesi uygulanır. Böylece cilt altında oluşan yabancı cisimlerin oluşturduğu kapsül çıkarılır.

Bu şikayetle doktora başvuran hastalar muayene olduktan hemen sonra isterlerse operasyona alınmakta ve işlem gerçekleştirilmektedir. Mikro sinüsektomi yöntemiyle cildinizde derin yara ve dikiş izleri olmamakta ve çok kısa bir süre zaafında uygulanmaktadır. Herhangi bir narkoz etkisine gerek kalmadan operasyon yapılmakta ve operasyon bitiminde istirahate gerek duyulmamaktadır. Ayrıca operasyon sonrası günlük yaptığı işlere devam edebilir ve pansuman gerektirmez. Tedaviden 3 gün sonra duşa, havuza , denize girebilirsiniz.

 

Mikro sinüsektomi sizin için basit bir işlem olmakla beraber korkmanızı gerektiren bir işlem değildir. Ayrıca fiyatlarda indirim uygulanarak içinizin rahatlamasını sağlar.
tedavi yöntemini tercih ederek fazla kesiklerden kurtulun ve narkoz etkisine gerek kalmadan 5 dakika süre içerisinde operasyonunuzu gerçekleştirip günlük yaşamınıza ağrı sancı hissetmeden devam edin. Böylelikle yapmanız gereken işlerden geri kalmayarak yoğun iş temponuza devam edebilirsiniz ve oturup kalkarken tedirgin olmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmaz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir