MİKRO SİNÜSEKTOMİ AMELİYATI NEDİR? MİKRO SİNÜSEKTOMİ AMELİYATI NEDİR?
  Cilt altındaki kıl dönmesi  merhemlerle , kremlerle , ilaçlarla geçmemektedir. Kıl dönmesinin tedavisi ameliyattır. Klasik ameliyat çeşitleri vardır bir de mikro sinüsektomi ameliyatı... MİKRO SİNÜSEKTOMİ AMELİYATI NEDİR?

 

Cilt altındaki kıl dönmesi  merhemlerle , kremlerle , ilaçlarla geçmemektedir. Kıl dönmesinin tedavisi ameliyattır. Klasik ameliyat çeşitleri vardır bir de mikro sinüsektomi ameliyatı vardır. Klasik ameliyat yöntemlerine göre operasyon gerçekleştirdiğinizde  kıl dönmesi olan noktanın dışına çıkılarak 15 – 20 cm kesim yapılmaktadır. Normal dikiş atılarak yaraya , iz kalmasına sebep olur ciltte. Ayrıca iyileşme süreci 1 veya 2 ay arasında kişiden kişiye farklılık gösterir. 15 – 20 gün arasında duşa , havuza veya denize girmeniz mümkün değildir. Oluşacak sancılara tedbir olarak ilaçlar kullanacaksınızdır. Ama mikro sinüsektomi ameliyat yöntemine göre kıl dönmesi olan nokta 1 – 2 cm kesilerek operasyon sonunda estetik dikiş atılır ve ciltte iz kalmaması amaçlanır. İyileşme süreci diye bir şey söz konusu değildir çünkü anında ayağa kalkabilirsiniz. Sadece 3 – 4 gün su ile temas yasaklanır ondan sonraki günlerde istediğiniz zaman diliminde duşa, havuza veya denize girebilirsiniz. Ameliyattan sonra herhangi bir  sancı  olmayacağı için ilaç da kullanmayacaksınızdır.

Mikro sinüsektomi  ameliyatı dediğimiz gibi bir kıl dönmesi operasyonu olup en gelişmiş ameliyat tekniğidir. Bize soracak olur iseniz eğer klasik ameliyat yöntemine başvurup işinizden gücünüzden günler, aylar boyunca olmak yerine sadece bir gün olup   vaktinizi 5 dakikalığına mikro sinüsektomi ameliyatına ayırabilirsiniz. Böylelikle  yapmanız gereken işler yığın olmaz hem de evde gün boyu oturup yatıp canınız sıkılmaz.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir