Kıl Dönmesi sorununda dökülen saç kılları ciddi rol oynuyor. Vücut dokusu içine giren bu yabancı nesneler vücut tarafından bir zarla içeri alınıp sinüs haline...

mikrosinusektomi nedir, mikrosinusektomi tedavisi, kıl dönmesi tedavisi, ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi, Kıl Dönmesi sorununda dökülen saç kılları ciddi rol oynuyor. Vücut dokusu içine giren bu yabancı nesneler vücut tarafından bir zarla içeri alınıp sinüs haline getirilerek kapatılır. Başlangıçta sorun gibi görünmeyen kıl dönmesi nedir sorusu için, vücuda giren kıl-saç-nesne parçasının kaşıntı ile birlikte uzun süreçte iltihap oluşturmasıdır. Kıl dönmesinin tam olarak şikayet sebebi olması için aylar hatta yıllar geçmesi gerekebilir. Bu zaman diliminde yeni kılların cilt altına girişi ile birlikte sinüs halinde bir yumak hali oluşturur.

Makatta Akıntı ve İltihap Oluşur

Kıl dönmesinin oluşumu sırasında cilt altında biriken kılların sayısı artış gösterdikçe sorunlar ortaya çıkacak olup, en dikkat çeken vaka ise kuyruk sokumu bölümünde büyük sivilceye benzeyen şişliktir. Kıl Dönmesi Tedavisi için doktorunuzun öneri ve tedavi yönteminin dışında farklı şeyler uygulamanız tedaviyi geciktirebilir.Kıl dönmesi iltihabı olarak da adlandırılan bu durum belli süre zarfında makatta pis, kötü ve istenmeyen iltihaplı akıntılara dönüşebilir. İlerleyen dönemde tedavisi geciktirilirse ciddi sorunları tetikleyebilir. Vücut içi iltihabın dağılması sonucunda birçok organa zarar verebileceğini de unutmayın. Doktorunuzun ameliyat öncesi iltihap sökücü tedavi yöntemleri sonrasında ameliyat riski bulunmayan kişilere uygun cerrahi müdahale uygulanır. İnsanları tedirgin edici bir konu olup, bunun dışında beklenmedik anlarda makatta ani kaşıntı isteği ile kişi rahatsızlık yaşayabilir. Sürekli hareket eden insanlara göre daha çok oturan ve uzun süre araç kullanan, masabaşı çalışan kişilerde görülme sıklığı ile bilinir. Tedavisinde doktor önerisi gerekirken cerrahi müdahale esas alınarak sorun kısa sürede giderilebilir.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir