Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur? Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?
Vücuda bağlı tüylerin veya yabancı cisimlerin sonradan kuyruk sokumunda meydana gelen deliklere etki ederek cilt altında yumak oluşturması ile oluşur. İnsan vücudu milyarlarca gözenekten... Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?

mikrosinusektomi nedir, kıl dönmesi nedir, kıl dönmesi nasıl oluşur, kıl dönmesi neden olur,

Vücuda bağlı tüylerin veya yabancı cisimlerin sonradan kuyruk sokumunda meydana gelen deliklere etki ederek cilt altında yumak oluşturması ile oluşur. İnsan vücudu milyarlarca gözenekten meydana gelir. Kuyruk sokumunda kıl dönmesinin oluşma nedeni ise o bölümde cilt yapısının çok yumuşak olmasıdır. Saç ve bedenin farklı noktalarından kuyruk sokumuna gelen kıl parçaları, kalçanın sürtünme etkisiyle dönen bir iğne ucu gibi cildi delerek oluşur. Tedavi bitiminde inceleme için çıkarılan kılların çıkan bölüme ait olmadığı tespit edilmekte. Kıl dönmesi sonucunda tedavinin ameliyat olup olmayacağı da doktor kontrolüne bağlıdır.

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?

Yaygın şekilde oturan kişilerde çok sık görülür. Sürekli masabaşı çalışan kişiler, araç kullanan dolmuş, taksi ve uzun yol şoförleri, belli zamandan sonra yorgunluk sonucu etki ile dik oturmak yerine geriye yaslanıp hafifce yayılmayı tercih etmeleri sonucu oluşur. Bazı kişilerin saç telleri sert olması ile, vücuda yer edip girmeleri daha kolay ve hızlı olur. Uzun süreli oturan kişiler için saçlarda ve vücuttaki çeşitli kılların kayıp kuyruk sokumu bölgesine gitmesine sebep olur. Aşağı kısma indiği gibi hemen zarar verecek kadar cilt altına girme imkanı olmaz. Bu sebeple günlük banyo veya duş alan kişilerin, tuvalet ihtiyacınızı sırasında kişisel temizliğe önem göstermesi ile kıl dönmesi sorununa yönelik çok etkili çözüm almış olurlar.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir